Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy i dlaczego?

24 listopada 2022

Zamawiając odzież z logo czy inną grafiką chcesz, by wzór był trwały i dobrze widoczny na ubraniach. Nic dziwnego. Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy? Istnieje wiele technik, które pozwalają na dobre odwzorowanie grafiki na odzieży. Które z nich są najbardziej polecane? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Opiszemy różne techniki druku na koszulkach czy innych ubraniach, które umożliwiają stworzenie estetycznego i trwałego wzoru. Gotowi na nową porcję wiedzy? Zapraszamy do lektury!

Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy?

Dobór techniki nadruku zależy od kilku istotnych kwestii. Ważny jest tutaj materiał, jaki planujemy ozdobić oraz rodzaj grafiki, która nas interesuje. Równie istotne jest to, w jaki sposób będziemy wykorzystywać daną rzecz – czy będzie to ręcznik, który ma stały kontakt z wodą, odzież robocza używana na co dzień czy może czapka służąca jako oryginalny element garderoby.

Tak jak wspomnieliśmy, trudno jest jednoznacznie określić, jaki nadruk na koszulce czy innym artykule będzie najlepszym wyborem. Warto zatem poznać kilka opcji, by spośród nich wybrać tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Sitodruk to pierwszy, najpopularniejszy i, jak sądzi większość użytkowników, najtrwalszy rodzaj nadruku. Ma on wiele zalet: umożliwia trwały i wyraźny nadruk na różnych tekstyliach, sprawdza się przy wielu rodzajach materiałów, jest stosunkowo tani oraz można uzyskać dzięki niemu różne efekty specjalne, jak druk brokatowy czy 3D. Ta metoda znakowania polega na drukowaniu przy użyciu tzw. sita, czyli szablonu, przez który przepuszczana jest farba. To oznacza, że sitodruk oferuje nanoszenie jednego szablonu na wiele sztuk odzieży, w stosunkowo krótkim czasie. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że przy dużych nakładach jest to naprawdę korzystne cenowo rozwiązanie. Ubrania zyskują wyraźne grafiki, które nie niszczą się pod wpływem prania.

Sublimacja to kolejna technika druku, która zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu umieszczonego na tkaninach syntetycznych. Odporna na wysokie temperatury metoda daje możliwość częstego prania i eksploatacji ubrań, które nie zmienią swojego wyglądu. Wykorzystywana do drukowania zdjęć czy rysunków, które na materiale będa prezentować się tak samo dobrze, jak na kartce papieru. Barwniki farby wnikają we włókna materiału zapewniając żywe kolory obrazu. Warto pamiętać, że druk techniką sublimacji możliwy jest jedynie na jasnych materiałach – wtedy efekt końcowy jest najlepszy.

Kolejnym rodzajem trwałego nadruku na koszulkach jest druk cyfrowy DTG. Dzięki niemu można spersonalizować swój projekt, zmieniając poszczególne dane na konkretnych ubraniach. Metoda ta pozwala znakomicie odwzorować kolory, dzięki czemu nadruk jest zgodny z oryginalnym projektem. Zaletą tej techniki jest szybkość produkcji – działa ona podobnie jak drukarka – atrament nanoszony jest bezpośrednio na tkaninę, dzięki czemu od razu po wysuszeniu można założyć koszulkę z nowym wzorem.

Na koniec pozostał jeszcze haft komputerowy. To nieco inna metoda zdobienia ubrań. Nie polega bowiem na nanoszeniu obrazu za pomocą farby, lecz na naszyciu go bezpośrednio na materiał. Haft to również bardzo trwały i solidny sposób zdobienia, który nie zniszczy się pod wpływem prania czy zmiennych warunków. Wygląda niezwykle elegancko, co sprawia, że całe ubranie nabiera charakteru. Projekty haftowane mogą być jedno- lub wielokolorowe, a ich wielkość dostosowana jest do konkretnych wymagań Klientów.

Wybierz trwałe nadruki na odzieży

Jak widzisz, istnieje wiele metod zdobienia odzieży. Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy? Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które zapewniają dobrą jakość oraz solidne wykonanie usługi. W Balticprint oferujemy nadruki na odzieży dopasowane do potrzeb Klientów – skontaktuj się z nami, by ustalić wszystkie szczegóły zamówienia. Jeśli nie jesteś pewien, którą metodę wybrać, nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci podjąć decyzję, byś mógł cieszyć się nowoczesną i oryginalną odzieżą z własnym nadrukiem.

Realizacje

Zobacz podobne realizacje

Formularz

Skorzytaj z formularza