Jak zrobić nadruk na kubku? Odpowiadamy!

18 września 2023

Zastanawiasz się, jak zrobić nadruk na kubku, aby stworzyć wyjątkowy gadżet o osobistym charakterze? Takie kubki z własnym napisem czy grafiką to świetny pomysł na prezent, ale też ciekawy sposób na wyrażenie siebie lub reklamę własnej marki. W tym artykule wyjaśnimy Ci,jak zrobić nadruk na kubek i o czym pamiętać, by ostateczny efekt był estetyczny i trwały.

Jak zrobić nadruk na kubku krok po kroku

Nowoczesne technologie bardzo ułatwiają dziś tworzenie spersonalizowanych gadżetów, takich jak kubek z własnym napisem. Jak zrobić taki kubek?

Warto zacząć od wyboru materiału. Nowoczesne drukarnie często oferują kubki ceramiczne, porcelanowe, zdarzają się też oferty druku na kubkach metalowych i termicznych. Ceramika jest cięższa i bardziej porowata, co może wpłynąć na absorpcję tuszu, porcelana z kolei jest gładka i pozwala dobrze odwzorować drobne detale i grafiki. Na kubkach z metalu drukuje się trudniej, ale za to są trwalsze i dobrze sprawdzają się u osób w ciągłym ruchu. Kluczowe jest to, by kubek miał prosty kształt.

Równie ważny jak sam kubek jest design, który na nim umieścimy. Jak zrobić własny nadruk na kubek tak, by był efektowny i trwały? Weź pod uwagę tę kilka wskazówek:

  • aby uniknąć rozmazanego efektu, grafika powinna być wysokiej rozdzielczości. Najlepiej 300 dpi lub wyższej;
  • nie wszystkie kolory drukują się tak samo na ceramice czy porcelanie. Warto skonsultować się z drukarnią na temat palety kolorów, które najlepiej się sprawdzają;
  • jeśli zamierzasz drukować na kubku z trudnego materiału, unikaj drobnych detali. Mogą one zostać zniekształcone w procesie drukowania.

Kolejny etap to wybór techniki drukowania. W przypadku druku na kubkach najczęściej będzie to metoda sublimacji, w której specjalne tusze przenoszone są na powierzchnię za pomocą wysokiej temperatury. Pozwala to na uzyskanie jasnych, trwałych kolorów.

Gdzie zamówić kubek z nadrukiem?

Wiesz już, jak zrobić własny nadruk na kubek i o czym pamiętać, by uzyskać pożądany efekt. Pozostaje kwestia: gdzie zamówić kubek z nadrukiem? Najlepiej w punkcie, który korzysta z nowoczesnych, zaawansowanych maszyn do druku. Dobrze, gdy taka drukarnia ma doświadczenie w druku na różnych powierzchniach, nie tylko na papierze czy koszulkach. Profesjonalny nadruk, przygotowany przez doświadczonych specjalistów jest trwalszy. Dzięki odpowiednio dobranej technologii i materiałom takie kubki mogą cieszyć oko przez wiele lat, nie blaknąc ani nie ścierając się po kilku myciach.

Zastanawiasz się, ile kosztuje kubek z nadrukiem? Przy zamawianiu większej ilości kubków, profesjonalne drukarnie często oferują korzystne rabaty. Jeśli jednak planujesz stworzenie jednego egzemplarza, poszukaj oferty drukarni, która daje taką możliwość, co nie jest oczywistością – niektóre miejsca nie podejmują się małych zleceń. Za to w Balticprint realizujemy zamówienia już od jednej sztuki.

Podsumowanie

Zrobienie kubka z własnym nadrukiem to świetny pomysł na sprawienie radości sobie, swoim bliskim czy wyróżnienie własnej marki. Proces, choć wydaje się prosty, kryje wiele pułapek, które mogą wpłynąć na ostateczny rezultat. Dlatego warto zaufać specjalistom i postawić na jakość. W Balticprint od lat specjalizujemy się w tworzeniu nadruków na różnego rodzaju gadżetach, w tym na kubkach. Dzięki nowoczesnym technologiom i doświadczonemu zespołowi gwarantujemy nadruki najwyższej jakości, które zachwycą intensywnością kolorów i precyzją wykonania. Przekonaj się sam!

Realizacje

Zobacz podobne realizacje

Formularz

Skorzytaj z formularza