Haft komputerowy – co to jest? Jak go wykonać?

04 stycznia 2023

Pora na kolejną odsłonę cyklu blogów, w którym opisujemy poszczególne metody znakowania odzieży. W dzisiejszym wpisie przybliżymy nieco sposób znakowania, jakim jest haft komputerowy. Co to jest, na czym polega oraz przy jakiej odzieży ta metoda sprawdza się najlepiej? Gotowi na nową porcję wiedzy? Zapraszamy do lektury!

Haft komputerowy – co to jest?

Na początek wyjaśnijmy, co to jest haft komputerowy. Jest to najtrwalsza metoda znakowania odzieży, która znana jest już od wieków. Wielu z nas pamięta na pewno ręcznie wyszywane obrusy lub haftowane serwetki, które robiły nasze mamy czy babcie. Dziś technologia poszła do przodu i pracę rąk ludzkich zastępują tu maszyny, jednak ta metoda nie straciła na popularności ani jakości wykonania.

Haft komputerowy, a inaczej – haft maszynowy – polega na tym, że specjalna maszyna (hafciarka) dokładnie wyszywa na materiale wzór, który został stworzony w komputerze. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów, gotowy projekt graficzny jest przez nas przerabiany w specjalnym programie do haftu na „język” maszyny, która następnie przenosi ją na materiał.

Jak łatwo się domyślić, haft komputerowy wymaga niezwykłej precyzji, by każda nitka była dokładnie w tym miejscu, w którym powinna. Jak to zrobić, by całość prezentowała się estetycznie? Korzystając z oferty Balticprint nie musisz się tym martwić! Wyślij nam gotowy projekt grafiki, jaką chcesz mieć na swojej odzieży, a my zajmiemy się wszystkimi kwestiami technicznymi.

Zalety haftu komputerowego

Haft komputerowy to bardzo trwały sposób znakowania odzieży. Jest odporny na uszkodzenia, działanie wysokich temperatur oraz częste pranie. Wzór naszyty na koszulce, bluzie czy czapce niemalże zespala się z ubraniem, a więc nie ma możliwości, by się odkleił czy zniszczył podczas użytkowania. Ponadto, haft cyfrowy oferuje nadruki na odzieży w różnych wielkościach i kolorach. Na jednym logo mogą być użyte różne kolory nici, dzięki czemu każdy element zostanie należycie wykonany. Pracujemy na wysokiej jakości niciach, które nie tylko prezentują się bardzo estetycznie, ale też współgrają z różnymi materiałami.

Haft komputerowy – jedna z metod znakowania w Balticprint

W Balticprint haftujemy grafiki zgodne z oczekiwaniami Klientów. Jesteśmy elastyczni, a więc możemy modyfikować grafikę tak, by spełniała Twoje oczekiwania. Wykonujemy haft 3D, różnego rodzaju naszywki i emblematy, a także dokładne odwzorowanie aplikacji, które samodzielnie zaprojektujesz.

Dodatkowo, haft maszynowy to bardzo uniwersalna metoda znakowania. U nas zamówisz różnego rodzaju odzież z nadrukiem, m.in. koszulki, bluzy, swetry, kurtki czy czapki z nadrukiem. Spraw, żeby zwykłe ubrania zyskały niepowtarzalny charakter dzięki unikalnym nadrukom, jakie na nich wykonamy! Tego typu ubrania możesz wykorzystać do promowania swojej firmy lub jako odzież robocza dla pracowników. Dzięki temu poczują się jak prawdziwy dream team, który łączy wspólny cel.

Wykonujemy nadruki indywidualne oraz hurtowe, więc żadna wielkość zamówienia nam niestraszna. Ile kosztuje haft komputerowy? Jego cena zależy od gęstości ściegu, a więc ilości uderzeń igły na cm² ozdabianej powierzchni. Do tego dochodzi wielkość wzoru, rodzaj nici oraz liczba zamówionych sztuk produktów. Ze względu na wiele składowych, cena haftu komputerowego zawsze ustalana jest indywidualnie. W naszej firmie panują jasne zasady, dlatego nie musisz obawiać się ukrytych kosztów – o wszystkim zostaniesz poinformowany podczas składania zamówienia.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak powstaje haft komputerowy, co to jest oraz jakie ma zalety. Jeśli chcesz ozdobić swoją kurtkę czy czapkę niepowtarzalnym i trwałym wzorem, nie czekaj tylko skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów zamówienia. Wyróżnij się z tłumu dzięki oryginalnej grafice na swoich ubraniach!

Realizacje

Zobacz podobne realizacje

Formularz

Skorzytaj z formularza