Naszywki sublimacyjne, alternatywa dla naszywek haftowanych.

Naszywki mają bardzo szerokie zastosowanie, nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na różne wzory czy to dla drużyn sportowych, służb mundurowych czy dla branży odzieżowej jest ogromne.
Niestety nie każdy jest świadomy, że haft ma pewne ograniczenia. Bardzo często dostajemy starannie przygotowany projekt, a w nim pełno drobnych elementów, czcionka w rozmiarze 3 mm i na koniec tło z przejściem tonalnym. Wszystkie te elementy to koszmar najpierw dla programisty hafciarskiego, a później dla samej haftującej osoby.

Jak połączyć druk z haftem.

Korzystając z naszego doświadczenia, postanowiliśmy wprowadzić pewnego rodzaju alternatywę, która jest pomocna przy tak skomplikowanych projektach. Tym rozwiązaniem są naszywki sublimacyjne.
naszywka sublimacyjna pantera

My rozróżniamy jej dwa rodzaje :
– naszywka na podłożu haftowanym
– naszywka na podłożu z filcu

Pierwsze rozwiązanie wykorzystuje tło z białej nici. Pięknie odwzorowuje kolor, dalej naszywka ma strukturę haftu przez co wygląda efektowniej. Jako wadę można zaliczyć fakt, że haftowane tło generuje sporo ściegów, a co za tym idzie koszty idą w górę.

Budżetowym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowego tła w postaci filcu lub tkaniny poliestrowej. Nadrukowaną grafikę obszywamy na hafciarce nadając jej kształt oraz wykończenie. Jest to trwałe i ekonomiczne rozwiązanie, dla osób którym nie do końca zależy na hafcie, a jedynie na emblemacie i jego treści.

Naszywki sublimacyjne, zwane też drukowanymi mają jeszcze jedną ważną zaletę – nie trzeba płacić za program hafciarski. Jest to ważna informacja dla wszystkich, którzy potrzebują niewielkiej ilości danego wzoru.